Grondwater onttrekken, gebruiken en lozen
Wilt u grondwater oppompen in het lichtgroene gebied op de bodembeleidskaart? Hier gelden de normale wettelijke regels. Wij adviseren u om eerst een grondwatermonster te laten analyseren.
Wilt u grondwater onttrekken in het oranje gebied?
U mag dit alleen doen als u eerst een bodemsaneringsplan maakt. Hiervoor moet u eerst een bodemonderzoek laten uitvoeren. In het plan geeft u aan wat u met het opgepompte water gaat doen en of dat veilig is. Let op: het grondwater is misschien niet geschikt om moestuinen mee te besproeien.
Voor vragen over de regels kunt u ons mailen via gemeente@helmond.nl. U kunt ook een milieuadviesbureau om hulp vragen bij het uitvoeren van het bodemonderzoek en het maken van het saneringsplan.
Wilt u grondwater onttrekken binnen het grondwaterbeschermingsgebied (gearceerde zone)?
Dit is het grondwaterbeschermingsgebied. Wilt u een onttrekkingsput maken of grondwater onttrekken? Dan moet u voldoen aan de regels uit de Omgevingsverordening van de provincie Noord-Brabant. Bij het landelijke omgevingsloket en bij de regionale omgevingsdienst kunt u nagaan welke melding of vergunningaanvraag u moet doen.
Heeft u toestemming van de provincie om een onttrekkingsput te maken of grondwater te onttrekken binnen het grondwaterbeschermingsgebied? Dan heeft u toestemming van de gemeente nodig. Bij uw aanvraag moet u een bodemonderzoeksrapport en een bodemsaneringsplan indienen. In het plan geeft u aan wat u met het opgepompte water gaat doen en of dat veilig is.
Voor vragen over de regels van de gemeente Helmond kunt u ons mailen via
gemeente@helmond.nl. U kunt ook een milieuadviesbureau om hulp vragen bij het uitvoeren van het bodemonderzoek en het maken van het saneringsplan.